Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

AKTUALNOŚCI

sesja

Zaproszenie na LI sesję RDO

Szanowni Państwo,

zapraszamy Państwa serdecznie na kolejną sesję Rady Dzielnicy Osowa, która odbędzie się w najbliższy wtorek, 4 czerwca 2024 r., od godz. 18:30 w trybie zdalnym.

Prosimy o bezpośredni kontakt z Radą Dzielnicy Osowa, jeżeli chcieliby Państwo uczestniczyć w sesji, abyśmy mogli przekazać bezpośredni link do sesji.

Planowany porządek obrad:

  1. Otwarcie sesji
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad
  3. Dyskusja i głosowanie nad porządkiem obrad
  4. Dyskusja i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XLVIII/113/2024 Rady Dzielnicy Osowa z dnia 19 lutego 2024 r. w sprawie przeznaczenia środków finansowych wyodrębnionych na działalność statutową Dzielnicy Osowa w roku 2024 (PROJEKT)
  5. Dyskusja i głosowanie nad projektem uchwały w sprawie utworzenia Parku Północnego na granicy dzielnic Osowa oraz Matarnia (PROJEKT)
  6. Dyskusja nad Planem Ogólnym Miasta Gdańska
  7. Sprawozdanie z bieżącej działalności Zarządu Dzielnicy
  8. Sprawozdanie z bieżącej działalności komisji problemowych Rady Dzielnicy Osowa
  9. Wolne wnioski
  10. Zamknięcie sesji

Osowa Skate Contest

Przed nami pierwsze zawody deskorolkowe w Osowej!

25 maja 2024 odpalamy Osowa Skate Contest, który odbędzie się na skateparku Osowa przy ul. Diany Heleny.
Przygotujcie się na dobrą jazdę i konkretne nagrody.

Dla chętnych o godzinie 10:00, rozpoczną się 2x 1h bezpłatne lekcje podstaw jazdy na deskorolce z naszymi instruktorami. Będziemy mieli ze sobą swój sprzęt, więc nie musisz się martwić, jeśli nie masz swojego.

Harmonogram:
10:00 – 12:00 – 2x 1h bezpłatnych lekcji podstaw jazdy na deskorolce dla mieszkańców z instruktorami Skate Care
12:00 – 12:30 – rozgrzewki i zapisy zawodników
12:30 – 15:00 – eliminacje i finały Girls, U16
15:00 – 15:30 – rozgrzewki Open
15:30 – 17:00 – eliminacje i finały Open
17:00 – 17:15 – rozdanie nagród.

Kategorie:
-> OPEN
-> GIRLS
-> U16

Organizatorzy: Skate Care, Największy Skatepark w Gdańsku

Sponsorzy: Rada Dzielnicy Osowa, Redbull, Skatedeluxe

Zawody dofinansowane ze środków budżetu Rady Dzielnicy Osowa. 

Spotkanie Prezydent Gdańska z mieszkańcami

Co w Osowej należy zmienić, poprawić? Z jakimi problemami borykają się na co dzień mieszkańcy naszej dzielnicy?

O wszystkim będzie można porozmawiać osobiście z prezydent Gdańska, jej zastępcami, a także dyrektorami i prezesami miejskich jednostek. Zaplanowano bowiem spotkanie władz naszego miasta z mieszkańcami Osowej!

Spotkanie zaplanowano na wtorek, 21 maja, w plenerze – na boisku szkolnym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, który mieści się przy ul. Wodnika 57 (wejście na teren boiska od strony ulicy Orfeusza), w godz. 17.00 – 18.30.

Zanim odbędzie się spotkanie z władzami Gdańska, zachęcamy do wypełnienia ankiety internetowej. Jest ona anonimowa. Należy wskazać w niej mocne i słabe strony Osowej. Ankietę znajdą Państwo pod adresem: >>LINK DO ANKIETY<<

Jej wyniki zostaną przedstawione właśnie podczas spotkania zaplanowanego na 21 maja.

Więcej na temat spotkania z mieszkańcami na: >>LINK DO ARTYKUŁU<<

W Osowej będzie stacjonować karetka typu P – od 1 lipca 2024!

Udało nam się!

Po wielu tygodniach pracy i rozmów z ogromną radością dowiedzieliśmy się o zatwierdzeniu 20 aktualizacji Planu Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla województwa pomorskiego.

W najnowszej aktualizacja wskazano, że na terenie naszej dzielnicy znajdzie się punkt stacjonowania karetki typu P przez 12 godzin dziennie (od godziny 7 do godziny 19), przez cały tydzień, przez cały rok.

To ogromny sukces! Dzięki tej zmianie już nie będziemy musieli czekać średnio prawie 24 minut na dojazd karetki do osoby potrzebującej w naszej dzielnic (o czym wspomina ten artykuł: >>LINK<<).

Z historią działań podjętych celem pozyskania punktu stacjonowania karteki w naszej dzielnicy mogą się Państwo zapoznać pod tym linkiem: >>LINK<<

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do polepszenia poczucia realnego bezpieczeństwa w naszej dzielnicy, a szczególnie Pani Wojewodzie Beacie Rutkiewicz za przychylność, wsparcie, okazaną empatię i walkę o nasze bezpieczeństwo. Dziękujemy Radnym Dzielnicy Osowa: Renacie Krajce, Karolinie Sumile oraz Bartoszowi Stefańskiemu za nieustępliwe zabieganie o realizację tej potrzeby w Osowej. Dziękujemy również Karolowi Ważnemu, Radnemu Miasta Gdańska, za stałe wsparcie i merytoryczną pomoc w tym temacie.

Bez podjętych wspólnych działań nie moglibyśmy odnieść tak ważnego sukcesu dla naszej dzielnicy. To dla nas bardzo ważna chwila.

Stacjonowanie karetki w naszej dzielnicy z pewnością pozwoli nam wszystkim żyć w dzielnicy spokojniej i z myślą, że pomoc – w razie potrzeby – będzie blisko i ma ogromne szanse zdążyć do nas na czas.