Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Apel RadyDzielnicy do mieszkańców Osowej ws Drogi Zielonej

Szanowni Państwo,

Rada Dzielnicy zwraca się do mieszkańców Osowej i Chwaszczyna o poparcie dla koncepcji budowy trasy łączącej Tunel pod Martwą Wisłą z Węzłem w Chwaszczynie, czyli dla tzw. Drogi Zielonej, dziś nazywanej: „Zielony Bulwar”. Droga ta, szczególnie Nowa Spacerowa z Tunelem pod Pachołkiem, jest dla mieszkańców naszej Dzielnicy bardzo ważna, bo pozwoli na sprawne pokonywanie trasy z Osowej na tzw. Dolny Taras.

Dla nas, ważnym elementem nowego szlaku komunikacyjnego, będzie też ulica Nowa Kielnieńska, która może przyczynić się do poprawy płynności ruchu w znacznej części Dzielnicy.

Mamy świadomość, że dla niektórych mieszkańców Osowej nowa trasa może przynieść pewne uciążliwości. Staramy się i będziemy podejmować kolejne kroki, by te uciążliwości były jak najmniejsze.

Wnioskujemy, by Nowa Kielnieńska była ulicą o przekroju poprzecznym 1×2 (tj. z jednym pasem ruchu w każdą stronę) na odcinku pomiędzy Obwodnicą Zachodnią i Węzłem w Chwaszczynie. Wskazujemy na konieczność ograniczenia prędkości i zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych.

Oczekujemy także na sugestie mieszkańców, które wskazywałyby rozwiązania prowadzące do zmniejszenie ewentualnych uciążliwości, a które przekażemy do BRG.

Poniżej zamieszczamy wzór ankiety. Osoby, które zechciałyby uczestniczyć w zbieraniu podpisów prosimy o wydrukowanie ankiety, względnie odbiór druków w siedzibie Rady Dzielnicy Osowa.

>>> ANKIETA ws Drogi Zielonej < <<

Z poważaniem,
Rada Dzielnicy Osowa