Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

W Osowej będzie stacjonować karetka typu P – od 1 lipca 2024!

Udało nam się!

Po wielu tygodniach pracy i rozmów z ogromną radością dowiedzieliśmy się o zatwierdzeniu 20 aktualizacji Planu Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla województwa pomorskiego.

W najnowszej aktualizacja wskazano, że na terenie naszej dzielnicy znajdzie się punkt stacjonowania karetki typu P przez 12 godzin dziennie (od godziny 7 do godziny 19), przez cały tydzień, przez cały rok.

To ogromny sukces! Dzięki tej zmianie już nie będziemy musieli czekać średnio prawie 24 minut na dojazd karetki do osoby potrzebującej w naszej dzielnic (o czym wspomina ten artykuł: >>LINK<<).

Z historią działań podjętych celem pozyskania punktu stacjonowania karteki w naszej dzielnicy mogą się Państwo zapoznać pod tym linkiem: >>LINK<<

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do polepszenia poczucia realnego bezpieczeństwa w naszej dzielnicy, a szczególnie Pani Wojewodzie Beacie Rutkiewicz za przychylność, wsparcie, okazaną empatię i walkę o nasze bezpieczeństwo. Dziękujemy Radnym Dzielnicy Osowa: Renacie Krajce, Karolinie Sumile oraz Bartoszowi Stefańskiemu za nieustępliwe zabieganie o realizację tej potrzeby w Osowej. Dziękujemy również Karolowi Ważnemu, Radnemu Miasta Gdańska, za stałe wsparcie i merytoryczną pomoc w tym temacie.

Bez podjętych wspólnych działań nie moglibyśmy odnieść tak ważnego sukcesu dla naszej dzielnicy. To dla nas bardzo ważna chwila.

Stacjonowanie karetki w naszej dzielnicy z pewnością pozwoli nam wszystkim żyć w dzielnicy spokojniej i z myślą, że pomoc – w razie potrzeby – będzie blisko i ma ogromne szanse zdążyć do nas na czas.