Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Po VII Sesji RDO

Tydzień temu odbyła się pierwsza po wakacjach sesja Rady Dzielnicy Osowa.
Dyskusja rozpoczęła się od nurtującego problemu jakim jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo w naszej dzielnicy. W ostatnich kilku tygodniach zaobserwowano wzrost występków chuligańskich, m.in.: licznych dewastacji szczególnie placów zabaw, kradzieży urządzeń z placów zabaw, rowerów. Te akty wandalizmu bulwersują społeczność lokalną tym bardziej, że dotykają najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy (place zabaw). Liczne zgłoszenia takich zachowań zwiększyły aktywność Straży Miejskiej w rejonach szczególnie narażonych na takie występki. Radni proponowali różne rozwiązania takiej sytuacji począwszy od montażu ulicznych kamer monitoringu, poprzez częste kontrole w rejonach Parków, placów zabaw skończywszy na spotkaniach z przedstawicielami Straży Miejskiej i Policji w celu zapobiegania takich negatywnych zjawisk. Ustalono, iż takie spotkanie będzie miało miejsce przy najbliższej Sesji RDO.

Drugim wiodącym tematem w czasie ostatniej Sesji Rady Dzielnicy Osowy był konkurs na „logo dzielnicy Osowa”. Są to pionierskie działania RDO. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Nadesłano ponad 20 prac. Wszystkie wydają się ciekawe, interesujące, choć cześć z nich mylnie zinterpretowało etymologię słowa „Osowa”. Na kolejnym posiedzeniu Komisji Kultury zostaną wybrane trzy propozycje które będą dalej procedowane, tak aby ogłosić laureata na Gali „Osowianin Roku”.

Pisząc ten artykuł pewne informacje dezaktualizowały się, choć powinno nadmienić, iż ważnym tematem który był referowany przez Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Osowa to temat Budżetu Obywatelskiego. Mimo dużej akcji promocyjnej tego miejskiego projektu, do czasu Sesji RDO Budżet Obywatelski niestety cieszył się małym zainteresowaniem. Bartosz Stefański przypomniał terminy głosowania, omówił w skrócie zasady głosowania i przypomniał, iż w nadchodzącą sobotę (a raczej minioną już) będą dyżurowały osoby z UM informujące mieszkańców o BO.

W czasie ostatniej VII Sesji RDO podjęto Uchwałę o przesunięciu środków a dotyczące dofinansowania huśtawki dla dorosłych oraz przeniesienie rezerwy budżetowej w wysokości 82 000 zł na konto przyszłorocznych inwestycji drogowych (inwestycje te zostały przeniesione na rok przyszły przez jednostki miejskie).

 

Wyznaczono kolejne terminy Sesji:

  • 16.10.2019, godzina 18.30,
  • 20.11.2019, godzina 18.30,
  • 11.12.2019, godzina 18.30

 

Przewodniczący Rady Dzielnicy Osowa
Waldemar Karpiński