Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Podsumowanie Ankiety Budżetowej na rok 2019

Szanowni Państwo,

dobiegł I etap konsultacji społecznych związanych z rozdysponowaniem środków z Budżetu Dzielnicy Gdańsk Osowa na rok 2019.

Zamieszczamy podsumowanie, w którym uwzględniamy także wyniki Ankiety Budżetowej z roku 2018.

PODSUMOWANIE – LINK DO PLIKU .PDF

W ankiecie wzięło udział 356 osób, głównie z ulic Koziorożca, Kielnieńskiej oraz Marsa. Cieszy nas ilość odpowiedzi „NIE” na pytanie „Czy wiedziała Pani / wiedział Pan o Budżecie Dzielnicy Osowa? Jeżeli tak, to skąd?”, ponieważ to dla nas sygnał, że ze swoimi informacjami docieramy do coraz szerszego grona mieszkańców.

Spośród projektów z roku 2018 najbardziej przypadły Państwu do gustu projekty ustawienia ławek i śmietników, przekazania mieszkańcom odblasków, remont ulicy Myśliborskiej oraz ustawienie biblioteczki plenerowej nieopodal ronda Wodnika/Junony. Najkorzystniejszym wydatkiem, według Państwa opinii, okazał się zakup ławek i 10 śmietników.

W swoich odpowiedział przekazują nam Państwo, abyśmy skupili swoje działania na rzecz terenów zielonych i drobnych inwestycji. Są także liczne (liczniejsze niż w roku 2018) głosy w sprawie kultury, zajęć czy warsztatów, które mogłyby być współfinansowane z budżetu dzielnicy. To bardzo cenne informacje.

Wszystkim ankieterom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz odpowiedzi. Z pewnością pomogą nam one w podjęciu decyzji na co przeznaczyć środki z budżetu dzielnicy w roku 2019!

Z wyrazami szacunku,

Radni Dzielnicy Gdańsk Osowa