Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Zakończenie kadencji Rady Dzielnicy Gdańsk Osowa

Szanowni Państwo,

to właśnie dziś jest ten dzień. Z nadejściem końca dnia 16 stycznia 2019 roku Rada Dzielnicy Osowa kończy swą 4-letnią kadencję.

Od 17 stycznia do Państwa dyspozycji pozostanie już tylko Zarząd Dzielnicy, czyli Monika Bednarska, Grzegorz Boros, Stanisław Krzemiński i Maciej Przybylski.

Zarząd wykonuje swoje dotychczasowe zadania, a także stara się zastępować całą Radę Dzielnicy aż do momentu powołania Radnych nowej kadencji. Nowa kadencja zostanie wyłoniona podczas wyborów do Rad Dzielnic, które odbędą się 24 marca, czyli za niewiele ponad 2 miesiące.

❗️Już dziś Państwa zachęcamy do udziału w wyborach, ponieważ im większa frekwencja tym więcej pieniędzy co roku będzie otrzymywać dzielnica do swojej dyspozycji.❗️ Przy frekwencji do 14% jest to 12 zł na mieszkańca, od 14% do 16% jest to 15 zł na mieszkańca, a powyżej 16% jest to 18 zł na mieszkańca dzielnicy.

Radni kończącej się kadencji zostali zaprzysiężeni 7 kwietnia 2015 roku w obecności aktualnej poseł, a wtedy Radnej Miasta Gdańska, Małgorzaty Chmiel. Przez te 4 lata w naszej dzielnicy wydarzyło się wiele ważnych rzeczy – powstawały nowe parki (przy ul. Heleny, przy ul. Orfeusza), rozbudowywała się infrastruktura (basen, zbiornik retencyjny, nowe ulice, nowe oświetlenie, chodniki), rozwijana była kultura (biblioteczki, spotkania, imprezy), pielęgnowana była współpraca z mieszkańcami, działaczami i organizacjami pozarządowymi (granty miejskie, place zabaw, wydarzenia), poszerzana była świadomość obywatelska (Młodziezowa Rada Dzielnicy Osowa, składane projekty do Budżetu Obywatelskiego, rozdysponowywanie środków dzielnicowych), a także dbałość o nasze codzienne sprawy (tematy rozbudowy szkoły, domu sąsiedzkiego, powstania biblioteki czy ulicy Nowej Kielnieńskiej i drugiego przystanku PKM).

To były dobre 4 lata. Były one na tyle owocne i zauważalne dla Państwa, że dwóch byłych Radnych Dzielnicy, Jan Perucki oraz Karol Ważny, zostało Radnymi Miasta obecnej kadencji z naszego okręgu. To drugi przypadek w historii naszej dzielnicy, aby mieszkańcy Osowej mieli swojego reprezentanta w Radzie Miasta, a w tym przypadku nawet dwóch.

Radnym najbliższej kadencji pozostawiliśmy wiele otwartych dróg, wiele tematów do poruszenia i jeszcze wiele zadań, których będą się musieli podjąć. Nasza dzielnica przeszła i będzie przechodzić metamorfozę. Chcemy i będziemy zachęcać Radnych przyszłej kadencji do tego, aby nasza dzielnica była przede wszystkim przyjazna nam, Osowianom. Aby była dzielnicą spokojną, zieloną, przyjazną pieszym, niepełnosprawnym, dzieciom, seniorom, aktywnym sportowo i zafascynowanych kulturą ludziom. Chcemy, aby nasza Mała Ojczyzna była nasza dumą. Tego życzymy Państwu i sobie.

Dziękujemy za wszelkie wyrazy wsparcia, pomysły, konstruktywną krytykę oraz wszelki udział w życiu naszej dzielnicy. To my, Osowianie, tworzymy nasza dzielnicę. I tak niech pozostanie, ponieważ Osowianie to świetni ludzie.

Dziękujemy Państwu serdecznie za te 4 wspaniałe lata i jeszcze raz zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach, które odbędą się 24 marca. Wybierzmy tam swoich reprezentantów.

Do zobaczenia!

Radni Dzielnicy Gdańsk Osowa szóstej kadencji