Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Zaproszenie na otwarcie plenerowej „Biblioteczki Osowskiej”

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na otwarcie „Biblioteczki Osowskiej” przy ul. Jednorożca (Gdańsk Osowa) dnia 6 grudnia 2016 roku (wtorek) o godzinie 15.00.

Projekt realizowany jest przez Radę Dzielnicy Osowa i Soroptimist International – Pierwszy Klub w Gdańsku (międzynarodowa organizacja pozarządowa – w ramach SI Europe „Invest in Education”) we współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku.

„Biblioteczka Osowska” to ogólnodostępna, całoroczna szafka na książki zlokalizowana w Dzielnicy Gdańsk Osowa przy ul. Jednorożca, zrealizowana przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku. Wykonawca prac to firma „Ogród” z Gdańska. Książki dostępne są na zasadzie bookcrossing, czyli swobodnego wypożyczania. Pierwszy pakiet książek został przekazany przez członkinie Soroptimist Interantional – Pierwszy Klub w Gdańsku oraz przez Mieszkańców, którzy udostępnili swoje książki. Książki będą też regularnie przekazywane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

Opiekunami biblioteczki są Monika Bednarska i Bartosz Stefański z Rady Dzielnicy Gdańsk Osowa oraz Katarzyna Piszczako-Pałasz i Ewa Tomicka z Soroptimist International Pierwszy Klub w Gdańsku (mieszkanki Osowej).
Założono, że jest to projekt pilotażowy i jeśli się sprawdzi będzie mógł być kontynuowany w następnych latach.