Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Rada Osiedla Osowa zachęca do głosowania na osowskie projekty Budżetu Obywatelskiego

W dniach 10-23 lutego b.r., po raz pierwszy w historii Gdańska, odbędzie się głosowanie nad budżetem obywatelskim. Każdy gdańszczanin ma prawo oddać głos nawet na pięć spośród ponad 300 projektów zgłoszonych przez samych gdańszczan. Zrealizowane w 2014 roku zostaną te projekty, które zdobędą największe poparcie.

W głosowaniu bierze udział sześć projektów z Osowej:
1. Naprawa nawierzchni ul. Iławskiej – nr 16 na liście,
2. Wykonanie projektu wiat przystankowych na ul. Wodnika – nr 21,
3. Wykonanie projektu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Niedziałkowskiego i Balcerskiego – nr 22,
4. Wykonanie projektu nowych szatni przy Szkole Podstawowej nr 81 potrzebnych dla nowych boisk sportowych – nr 38,
5. Budowa skateparku w nowym parku przy ul. Diany / Heleny – nr 50,
6. Siłownia zewnętrzna przy ul. Orfeusza – nr 60.

Głosowanie odbywa się internetowo poprzez stronę www.gdansk.pl/budzet-obywatelski. Osoby nie posiadające dostępu do Internetu będą mogły oddać głos w stacjonarnych punktach do głosowania:
1. W klubie Betania w Parafii pw. Chrystusa Zbawiciela – po każdej niedzielnej mszy świętej (w niedzielę – 16 i 23 lutego),
2. W Gimnazjum nr 33 we wtorki, środy, czwartki w godz. 14-18:30 i niedziele w godz. 10-15 oraz po każdej niedzielnej mszy świętej w parafii św. Polikarpa,
3. W Radzie Osiedla Osowa (ul. Balcerskiego 35) – od poniedziałku do piątku w dniach 10-21 lutego w godz. 16-18.

Udział mogą wziąć wszyscy zameldowani w Gdańsku mieszkańcy, którzy ukończyli 16 rok życia. Do oddania głosu niezbędna jest znajomość nr. PESEL oraz posiadanie adresu e-mail. W punktach stacjonarnych najlepiej mieć ze sobą dowód osobisty, a osobom nieposiadającym adresu e-mail sugerujemy, aby poprosiły o pomoc w tym zakresie młode osoby. PESEL i adres e-mail służą weryfikacji tożsamości.

Prosimy Państwa o wsparcie w naszej wspólnej sprawie! Gorąco zachęcamy do licznego oddawania głosów. Tylko wspólnymi siłami możemy zrealizować kilka istotnych dla Osowej inwestycji.

Więcej informacji w osowskich mediach.