Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Spacer historyczny osowskim odcinkiem trasy Kolei Kokoszkowskiej

To wydarzenie się zakończyło

Stowarzyszenie INNE jest piękne we współpracy z pasjonatem historii i wieloletnim radnym dzielnicy, Andrzejem Teleżyńskim, serdecznie zaprasza do udziału w spacerze historycznym osowskim odcinkiem trasy Kolei Kokoszkowskiej.

Inicjatywa ta nawiązuje do niedawno obchodzonego jubileuszu 100-lecia wybudowania i uruchomienia tej niezwykle ważnej po odzyskaniu przez Polskę niepodległości trasy kolejowej (20.11.1921 r.) oraz tegorocznego jubileuszu 50-lecia włączenia terenów dzielnicy Osowa w granice Miasta Gdańska (1973).

Wydarzenie rozpocznie się od spotkania w siedzibie Rady Dzielnicy Osowa (ul. Balcerskiego 35, I piętro), a następnie Andrzej Teleżyński poprowadzi uczestniczki i uczestników spaceru osowskim odcinkiem trasy zapomnianej linii kolejowej nr 235.

Na pewno podczas wędrówki zostanie podjęta próba odtworzenia jej przebiegu, a także odnalezienia śladów – dowodów jej istnienia. Obowiązkowym przystankiem będzie miejsce dawnego budynku stacji kolejowej Osowa, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca ten fakt.

Prosimy o przybycie w wygodnym obuwiu i stroju odpowiednim do warunków pogodowych. Zapraszamy do wspólnego poznawania przeszłości naszej dzielnicy!

TERMIN: sobota, 9.09.2023 r., godz. 11:00

MIEJSCE SPOTKANIA: siedziba Rady Dzielnicy Osowa; ul. Balcerskiego 35, I piętro

UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY!