Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

III Osowskie Pożegnanie Lata

To wydarzenie się zakończyło

Wszystkie szczegóły wydarzenia przekażemy Państwu już wkrótce!

Data: 04.09.2021 (sobota), od godziny 14:00

Lokalizacja: Park ChironaHARMONOGRAM

Stan na dzień 01.09.2021. Możliwe drobne korekty.

 • 14:00 – 15:00 – Trening z trenerką Roksaną z siłowni Up-Fit Osowa (polana przy siłowni) >>KLIK<<
 • 14:00 – 15:30 – Gra terenowa „TU SIĘ ROŚNIE RADOŚNIE” organizowana przez Twórcze Przedszkole Rośnij Radośnie
 • 14:00 – 15:30 – Warsztaty dla dzieci „Mniej śmieci, dzieci”
 • 14:00 – 17:00 – Zabawy dla dzieci z elementami edukacyjnymi organizowane przez Osowa Dental Clinic
 • 14:00 – 17:00 – Tor przeszkód oraz zabawy dla dzieci z elementami edukacyjnymi organizowane przez Ortosova
 • 14:00 – 17:00 – Warsztat Ciekawostki o Bałtyku oraz konkurs plastyczny z upominkami organizowane przez Stowarzyszenie Magnolia >>KLIK<<
 • 14:00 – 19:00 – Malowanie twarzy, robienie bransoletek oraz ćwiczenia gimnastyczne dla dzieci organizowane przez Klub Sportowy Arabeska
 • 14:00 – 19:00 – Osowski Pchli Targ >>KLIK<<
 • 15:00 – 16:00 – Występy dzieci na żywo
 • 15:00 – 17:00 – Zapisy na szkolenie „Bezpieczna Osowa – naucz się jak ratować życie”. Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy >>KLIK<<
 • 15:30 – 17:00 – Warsztaty dla dzieci „Szyszaki i inne cudaki”
 • Od 16:00 – Obiad w Bieli (w okolicach pomostu) >>KLIK<<
 • 16:00 – 16:30 – Występ artystyczny z wybranymi utworami z Musicalu „Mały Książę w podróży do ludzkich serc” >>KLIK<<
 • 16:30 – 18:00 – Występy na żywo uczniów Empire Music School
 • 17:00 – 19:00 – Warsztaty dla dzieci „Parki Kieszonkowe”
 • 18:00 – 19:00 – Muzyka na żywo: Piotr Truchel >>KLIK<<
 • 19:30 – 22:00 – Film „Jumanji: następny poziom”

A do tego – dmuchaniec, popcorn i wata cukrowa, kawa, strefa gastronomiczna m. in. z grillem, i inne! Po parku będzie też przechadzać się Chase z Psiego Patolu – wypatrujcie go na alejkach!
Krótkie opisy wybranych atrakcji

Dinner in White (Obiad w Bieli)

* Od 16:00. Prowadzenie: Ewa Kirsz

Idea Obiadu w Bieli (z fr. Le Dîner en Blanc®) ma swój początek we Francji, gdzie ponad 30 lat temu, dokładnie w 1988 roku, François Pasquier zorganizował spotkanie z garstką przyjaciół. Obecnie Le Dîner en Blanc® de Paris gromadzi co roku blisko 10 000 gości! Obchody 30 – lecia powstania tej inicjatywy obchodzone były bardzo hucznie. To wtedy też zanotowano rekordową liczbę 17 000 uczestników wydarzenia mającego miejsce na Esplanade des Invalides. Goście przybyli nie tylko z Paryża, ale i całego świata. Diner en Blanc odbywał się dotychczas w najbardziej prestiżowych miejscach Paryża: Pont des Arts, Wieża Eiffla, Place Vendome, Wersal, Pola Elizejskie, Piramida w Luwrze… To tylko niektóre z nich. Do ostatniej chwili w tajemnicy trzymane jest miejsce, gdzie odbędzie się ten szykowny piknik. Goście uczestniczą w degustacji nie tylko wytwornych smakołyków, które sami przynoszą na to wydarzenie, ale delektują się również pięknem otaczającej ich przestrzeni miejskiej tak nietypowej do ucztowania. Szyk i elegancja tego spotkania powodują niejednokrotnie zdumienie przechodniów. Rzeczywiście – patrząc na zdjęcia z tego paryskiego wydarzenia można ulec złudzeniu, że uczestniczy się w jakimś bajkowym śnie. dea Le Dîner en Blanc® rozpowszechniła się na całym świecie. Magia wydarzenia przyciąga uczestników, którzy przynoszą ze sobą własne stoły, krzesła i oczywiście specjalnie przygotowane posiłki i napoje, by wspólnie z innymi gośćmi celebrować wolno płynące chwile w pięknym otoczeniu i znakomitym towarzystwie. A dlaczego nie zrobić namiastki takiego Obiadu, nazwanego z języka angielskiego „Dinner in White”… w Osowej? Będzie stół nakryty na biało, krzesła i międzynarodowe towarzystwo. Wystarczy zabrać ze sobą przekąskę i napój oraz wspaniały nastrój… i oczywiście ubrać się na biało. Wspaniała zabawa gwarantowana!

Zajęcia warsztatowe prowadzone przez Gdański Archipelag Kultury

*14:00-15:30 – Mniej śmieci, dzieci – dzieci 6 +. Prowadzenie: Akcja segregacja (Natalia Żulińska)

Warsztaty mają na celu pokazanie jak w prosty i przystępny sposób zmniejszyć ilość wytwarzania odpadów w domu. Akcja Segregacja to edukacja o tym, co robimy na co dzień i co możemy czynić, aby dbać o Planetę każdego dnia. Edukacja z zakresu segregacji śmieci: jakie są różnice, wyjątki w danych koszach, zabawy w dopasowanie poszczególnych elementów odpadów, przekazanie wiedzy na temat odpadów oraz ich przetwarzania. Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych zachowaniem postawy ekologicznej na co dzień.

*15:30-17:00 – Szyszaki i inne cudaki – dzieci 6 +. Prowadzenie: Zuzanna Wronka, Paweł Jarczewski

Kreatywne warsztaty manualne. Podczas w nich instruktorka pokaże jak za pomocą materiałów znalezionych w lesie oraz kleju, sznurka czy pomponów wykonać unikalną, szyszkową istotkę! Jej wygląd będzie zależał wyłącznie od dziecięcej nieskrępowanej fantazji.

*17:00-19:00 – Parki Kieszonkowe – dzieci 6 +. Prowadzenie: Zuzanna Wronka, Paweł Jarczewski

Część pierwsza warsztatów zostanie poświęcona idei parków kieszonkowych, kiedy powstały, jakie mają formy, poznamy dobre praktyki i wizualizacje które doczekały się realizacji. W części drugiej za pomocą wcześniej przygotowanych materiałów uczestnicy zajęć zamienią się w prawdziwych architektów krajobrazu. Postaramy się stworzyć mini makiety takich miejsc, które w przyszłości mogą stać się częścią większej realizacji. Mamy nadzieję, że w ten sposób powstaną prawdziwe „zielone perły” miejsc zaniedbanych, które codziennie mijamy.