Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Mobilny Dom Kultury w GARAŻu

To wydarzenie się zakończyło

Mobilny Dom Kultury Gdańskiego Archipelagu Kultury ponownie w Osowej! W sierpniu zrobi sobie przystanek w Klubie Sąsiedzkim GARAŻ, a animatorzy zaproponują dzieciom różnorodne aktywności.

Harmonogram zajęć:
*10.00-11.00 – Co słychać w prądzie? – dla maluchów z opiekunami. Prowadzenie Krzysztof Topolski”

Nie było by muzyki elektronicznej, bez energii elektrycznej. O tym również będą te warsztaty. Wspólnymi siłami zbudujemy dużą makietę klawiatury fortepianowej (oczywiście jej fragmentu). Na klawiaturze grało się będzie chodząc po niej lub dotykając jej stopami, bez obuwia. Klawiatura wykonana zostanie z kartonu z odzysku oraz foli aluminiowej. A może zagramy zupełnie innymi dźwiękami a nasza klawiatura stanie się Samplerem? Co to jest Sampler? Brzmi tajemniczo? Wszystko wyjaśni się podczas warsztatów.”

*11.00-12.00 – Ekologia akustyczna – dla maluchów z opiekunami oraz dzieci w wieku szkolnym. Prowadzenie Krzysztof Topolski”

Warsztaty stanowić będą rodzaj procesu twórczego, który doprowadzi do stworzenia krótkich from elektroakustycznych które zostaną zaprezentowane w sieci. Część warsztatów poświęcimy na tzw. „czyszczenia uszu”. Przeprowadzimy zestaw ćwiczeń ze słuchania i tworzenie dźwięków w duchu Akustycznej Ekologii Murraya Shafera oraz Deep Listening, Pauline Oliveros. Będziemy aktywnie słuchać oraz tworzyć dźwięki przy pomocy, ciała, głosu. Wybierzemy się w teren aby odbyć spacery dźwiękowe i zrealizować terenowe nagrania dźwiękowe (field recording). W drugiej części warsztatów zajmiemy się pracą nad edycją dźwięku, poznamy oprogramowanie do obróbki, cięcia, łączenia i miksowania nagrań.”

*12.00-13.30 – Mniej śmieci, dzieci – dzieci 6 +. Prowadzenie: Akcja segregacja (Natalia Żulińska)”

Warsztaty mają na celu pokazanie jak w prosty i przystępny sposób zmniejszyć ilość wytwarzania odpadów w domu. Akcja Segregacja to edukacja o tym, co robimy na co dzień i co możemy czynić, aby dbać o Planetę każdego dnia. Edukacja z zakresu segregacji śmieci: jakie są różnice, wyjątki w danych koszach, zabawy w dopasowanie poszczególnych elementów odpadów, przekazanie wiedzy na temat odpadów oraz ich przetwarzania. Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych zachowaniem postawy ekologicznej na co dzień.”

*17.00-19.00: Szyszaki i inne cudaki / Parki Kieszonkowe – dzieci 6 +. Prowadzenie: Zuzanna Wronka, Paweł Jarczewski”

SZYSZAKI I INNE, LEŚNE CUDAKI
Kreatywne warsztaty manualne. Podczas w nich instruktorka pokaże jak za pomocą materiałów znalezionych w lesie oraz kleju, sznurka czy pomponów wykonać unikalną, szyszkową istotkę! Jej wygląd będzie zależał wyłącznie od dziecięcej nieskrępowanej fantazji.

PARKI KIESZONKOWE
Część pierwsza warsztatów zostanie poświęcona idei parków kieszonkowych, kiedy powstały, jakie mają formy, poznamy dobre praktyki i wizualizacje które doczekały się realizacji. W części drugiej za pomocą wcześniej przygotowanych materiałów uczestnicy zajęć zamienią się w prawdziwych architektów krajobrazu. Postaramy się stworzyć mini makiety takich miejsc, które w przyszłości mogą stać się częścią większej realizacji. Mamy nadzieję, że w ten sposób powstaną prawdziwe „zielone perły” miejsc zaniedbanych, które codziennie mijamy.”

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!